Amatör Ligler

Kırşehir Mesleki Teknik Anadolu Lisesi şampiyon

LİSELER arası genç erkekler Futsal’da (Salon Futbolu) yine şampiyon değişmedi. 2017 yılında ilk şampiyonluğunu yaşayan Kırşehir Mesleki Teknik Anadolu Lisesi geçtiğimiz sezonun ardından bu yılda şampiyonluğu kimseye kaptırmadı.

Sarı-siyahlılar, Sosyal Bilimler Anadolu Lisesi’ni 3-1’le geçerek şampiyon olmayı başardı. Kındam’da bulunan Kırşehir Spor Salonu’nda oynanan karşılaşmayı Abdurrahman Atabay ve Osman Köksaldı yönetirken Murat Yağlı’nın da sayı hakemliği yaptığı maçın ilk yarısını Aşıkpaşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Osman ve Mert’in golleriyle ilk yarıyı 2-1 önde tamamladı. Sosyal Bilimlerin ilk yarıdaki tek golünü ise Burak Arazay kaydetti.
Mücadelenin ikinci yarısı ilk yarıya oranla daha tempolu ve heyecanlı geçerken, karşılaşmanın son saniyesinde Aşıkpaşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’den İbrahim skoru 3-1 yapan golü kaydetti.
İlerleyen dakikalarda başka gol olmadı ve Aşıkpaşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi final maçında güçlü rakibi Sosyal Bilimler Lisesi’ni 3-1’lik skorla yenerek üst üste 3’üncü kez şampiyon olup ilimizi dışarıda temsil etme hakkı elde etti.
Karşılaşmanın ardından düzenlenen kupa töreninde il ikincisi olan Sosyal Bilimler Lisesi’ne kupasını madalyalarını ve katılım belgesini Kırşehir Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Okul Sporları Şube Müdürü Kerim Kocabıyık verdi.
3’üncü kez şampiyon olarak bu alanda bir ilki gerçekleştiren Kırşehir Mesleki Teknik ve Anadolu Lisesi’ne şampiyonluk kupasını madalyalarını ve katılım belgesini de Kırşehir İl Milli Eğitimi Okullardan sorumlu Şube Müdürü Kenan Yeğen verdi.
Kupa törenini ardından final maçında dereceye giren sporcular, antrenörler ve okul idarecileri günün anısına karşılaşmanın oynandığı Kındam Kırşehir Spor Salonunda günün anısına hatıra fotoğrafı çekindiler.
SALON: Kırşehir Spor Salonu/Kındam
MAÇ HAKLERİ: Abdurrahman Atabay**, Osman Köksaldı**
SAYI HAKEMİ: Murat Yağlı**
KIRŞEHİR AŞIKPAŞA MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU: Ünal Şekertürk**, Efecan Demirbaş**, Şefik Can Güngör**, İsa Duran**, Ahmet Burak Er**, Osman Alparslan**, Mert Karabahçe**, İbrahim Ateş**, Yalçın Vurgun**, Mustafa Şahan**
BEDEN EĞİTİMİ ÖĞRETMENİ: Mustafa Durgun
SOSYAL BİLİMLER LİSESİ: Zafer Sulu**, Ramazan Güven**, Bünyamin Kaya**, Furkan Yıldırım**, Onur Yıldırım**, Eren Demirel**, Oğuzhan Mutlu**, Serkan Abay**, Üçler Gündoğdu**, Muhammed Burak Arazay**, Cemal Çelik**, Abdullah Sarp Yiğit**
BEDEN EĞİTİMİ ÖĞRETMENİ: Sinan Güneş
GOLLER: Osman Alparslan, Mert Karabahçe, İbrahim Vurgun (Aşıkpaşa M.T.A.L), Burak Arazay (Sosyal Bilimler)
MAÇ SONUCU: 3-1 (Aşıkpaşa M.T.A.L)
(Haber-Fotoğraf: Salih HANÇER)

HAYRİYE KIMÇAK 3’ÜNCÜ OLDU

OKUL sporları faaliyet programına yer alan liseler arası genç erkekler Futsal’da (Salon Futbol) üçüncülük, dördüncülük maçında Hayriye Kımçak Anadolu Lisesi ile Osman Yalçınkaya Anadolu karşı karşıya geldi. Mücadeleyi 4-3 kazanan Hayriye Kımçak Anadolu Lisesi arası futsalda 3’üncü olmayı başardı.
Çarşamba günü Kındam’da bulunan Kırşehir Spor Salonu’nda oynanan karşılaşmayı Abdurrahman Atabay ve Osman Köksaldı yönetirken Murat Yağlı’nın da sayı hakemliği yaptığı maçın ilk yarısı karşılıklı atılan gollerle 2-2 sona erdi. Karşılaşmada ilk yarıda Hayriye Kımçak adına Baran Zühtü atarken, Osman Yalçınkaya’nın gollerini ise Çağrı ve Oğuzhan’dan geldi.
Karşılaşmanın ikinci yarısında Çağrı’nın golüyle Osman Yalçınkaya Anadolu Lisesi 3-2 öne geçti.
Maçı bırakmayan Hayriye Kımçak Anadolu Lisesi Zühtü’nün peş peşe attığı gollerle maçta bir anda 4-3 öne geçti. Kalan dakikalarda başka gol olmadı ve Hayriye Kımçak Anadolu Lisesi, Osman Yalçınkaya Anadolu Lisesi’ni 4-3 yenerek Kırşehir’de düzenlenen Liseler arası genç erkekler Futsal l Birinciliği’nde 3’üncü oldu.
Karşılaşmanın ardından düzenlenen kupa töreninde il üçüncü olan Hayriye Kımçak Anadolu Lisesi’ne kupasını madalyalarını ve katılım belgesini Kırşehir Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Okul Sporları Şube Müdürü Kerim Kocabıyık verdi.
Mücadeleyi 4-3 kaybederek ilk dördüncüsü olan Osman Yalçınkaya Anadolu Lisesi’ne ise kupasını madalyalarını ve katılım belgesinide Kırşehir İl Milli Eğitimi Okullardan sorumlu Şube Müdürü Kenan Yeğen verdi.
Kupa törenini ardından üçüncülük-dördüncülük maçında dereceye giren sporcular, antrenörler ve okul idarecileri günün anısına karşılaşmanın oynandığı Kındam Kırşehir Spor Salonunda günün anısına hatıra fotoğrafı çekindiler.
SALON: Kırşehir Spor Salonu/Kındam
MAÇ HAKLERİ: Abdurrahman Atabay**, Osman Köksaldı**
SAYI HAKEMİ: Murat Yağlı**
HAYRİYE KIMÇAK ANADOLU LİSESİ: Fatih Cıngı**, Furkan Çopur**, Muhammed Aydın**, Mehmet Oruç**, Yusuf Özbek**, Hüseyin Öztürk**, Umut Buğrahan Tunç**, Adem Yağız**, İbrahim Ulaş Ata**, Baran Yaşar**, Engin Erdal**, Zühtü Kutluca**
BEDEN EĞİTİMİ ÖĞRETMENİ: Yasin Adır
OSMAN YALÇINKAYA ANADOLU LİSESİ: Nuri Durdu**, Onur Orçun Fidan**, Bekir Saylam**, Oğuzhan Metin**, Mert İşler**, Tahir Tunçbilek**, Abdurrahman Berktaş**, Çağrı Şahin**, Yılmaz Kılıç**, Çağrı Güneş**
BEDEN EĞİTİMİ ÖĞRETMENİ: Ramazan Kurt
GOLLER: Baran Yaşar, Zühtü Kutluca (3 gol) (Hayriye Kımçak A.L.) Çağrı Şahin (2 gol), Oğuzhan Metin (Osman Yalçınkaya A.L.)
MAÇ SONUCU: 4-3 (Hayriye Kımçak A.L.)
(Haber-Fotoğraf: Salih HANÇER)

Popüler Haberler

Yukarı