Beşiktaş

Beşiktaş’ta Fifa’ya 9 futbolcu şikayette bulundu

Beşiktaş kulübünde maaş alamadıkları gerekçesi ile Kaleci Karıus’la beraber şikayette bulunan futbolcu sayısı 9 oldu. Sayının son iki sezondur hızla artması yönetimi düşündürüyor.

Beşiktaş takımında futbolcularla kulüp arasındaki maaş sorunu Fifa’ya kadar devam etti. son iki sezon içinde siyah beyazlı takımda  Quaresma, Medel, Pepe, Gökhan Töre, Babel, Vagner Love, Tolgay Arslan ve Veli Kavlak’ın maaşlarını uzun süredir alamamaları gerekçesi ile FIFA ve TFF’ye şikayette bulunan isimler.

Gelir gidere yetmedi

Beşiktaş kulübünde en çok cevabı aranan soru Paralar nereye gitti? Siyah beyazlılarda 4 sezon içinde kazanılan başarılar mali olarak kulüp için yeterli olmadı. 2017-2018 sezonunda Beşiktaş kasasına Uefa’dan gelen 43 milyon 700 bin euro gelir olarak girmişti. Bu sezonda Beşiktaş gurplardan namağlup olarak ayrılmış şampiyonlar liginde son 16 turunda kalarak önemli bir gelirin kasaya girmesi sağlanmıştı.

Fikret Orman neler kazandırdı?

Finansal sıkışıklık nedeniyle Kulübün durumu ile en çok sorgulanan isim Fikret Orman neler yaptı? Fikret Orman başarılı mı başarısız mı? Başkanın 6.5 senelik görev süresine bakıldığında ekonomik anlamda başarılı çalışmalar yapıldığı ortaya çıkıyor. Bu süre zarfında  80,79 milyon Euro  harcama gerçekleşirken futbolcu satışından elde edilen gelir 93,23 milyon Euro. Fikret Orman’ın başkanlığında kulübe para kazandırdığı flaş transferler Cenk Tosun ve Demba Ba’da oldu.  6 milyon Euro bedelle gelen futbolcuya karşılık  22,5 milyon Euro’ya satılan Cenk Tosun, Başkan Orman döneminin en göze çarpan transfer girişimleriydi.

Popüler Haberler

Yukarı