Fenerbahçe

Fenerbahçe Üniversitesi eğitime başlıyor

Fenerbahçe Üniversitesi, Ali Koç’un başkanlık görevine gelmesiyle birlikte Üniversite hayalini rafa kaldırmıştı. Ünversitenin Mecut finansal koşullarda ertelenmesi gündeme gelmişti.

Fenerbahçe Üniversitesi, gündeminde Üniversite yeniden ilk sıralara geldi. Önceki yönetim tarafından startı verilerel projeleri hazırlanan Fenerbahçe Üniversitesi için harekete geçilme kararı alındı. 2019-2020 sezonunda Fenerbahçe Üniversitesi’nde eğitime başlanacak.

Aziz Yıldırım başlatmıştı

Fenerbhçe Üniversitesi için start Aziz Yıldırım başkalığı döneminde verildi. Ali Koç yönetmi ile bir süredir rafa kaldırılmış olan proje yeniden uygulamaya kondu. İlk etapta Silivri ve Ataşehir kampüslerinde eğitime başlanacak. İktisadi ve İdari Bilimler, İletişim, Mühendislik ve Mimarlık, Sağlık Bilimleri, Spor Bilimleri fakülteleri’nde dersler verilmeye başlanacak.

Sadece Fenerbahçe yönetecek

Ali Koç’un daha önce finansal darlık nedeni ile YÖK’ten onay çıkan Fenerbahçe Üniversitesi’nin eğitime başlama konusunda bekleme kararı alınmış ve ertelenmişti. Geçen zaman süresinde Fenerbahçe Üniversitesi konusunda yönetim bu kararı revize etti. Yapılan Yönetim Kurulu toplantısında YÖK tarafından onaylanmış bir hakkın bekletilrek kaybedilme lüksünün olamayacağı ve sonuçlarının zarar verebileceği görüşü ağırlık kazandı. Sonuç olarak Fenerbahçe Üniversitesi’nin eğitime başlama kararı verilerek bununda Fenerbahçe tarafından yönetilmesi konusunda görüş birliğine varıldı.

Popüler Haberler

Yukarı