Futbol

Kırşehir galibiyetle morallendi zirve yarışı sürüyor

KIRŞEHİR Belediyespor Teknik Direktörü Selahaddin Dinçel, Kızılcabölükspor galibiyeti ile büyük bir moral bulduklarını söyledi.

Dinçel, “Bizler sezona ligde söz sahibi olacak bir takım kuracağız ve bu tempo ile devam edeceğiz demiştik. Nitekimde öyle oldu ve ligde söz sahibi olan lider bir takım olduk. Gerçekten grubumuzda mücadele eden takımlarla hem ekonomik anlamda güçlü, hemde kadro kalitesi olarak güçlü, hem şehir olarak güçlü bir çok takımla mücadele eder pozisyona girdik. Ama şükürler olsun öyle bir noktadayız ki şimdi Kırşehir’in takımına olan sevdası, taraftarların takımına olan bağlılığı ve bu takımdaki karakterli oyuncuların duruşu mücadelesi bu takımı haftalardır zirvede tuttu. Çarşamba günü kendi sahamızda konuk ettiğimiz Kızılcabölükspor karşısında öyle bir karşılaşma oynadık ki, yani tarifi çok kolay değil. Mücadele öncesi böyle senaryolar kursan inanamassın, hayal görüyorsun dersin. Yani hiç olmadık bir pozisyonada kırmızı kart penaltı. Kaleci İsmet’in penaltıyı kurtarması, arkasından 10 kişi taktik bir oyun oynadık. Oynadığımız taktik oyun tuttu. Öne geçtik. 1-0’dan sonra yüzde yüz pozisyonlar yakaladık. Alihan’ın Uğur’un Turgay’ın, Ogün’ün pozisyonları var. Birde bunun üstüne kaçan penaltımız var. Yani maçta her şey oldu. Ama şu vardı; ‘inançlı ve kararlı bir takım’. İnçalı kararlı bir taraftar ve bu işi şartlar ne olursa olsun bırakmayacağız diyen bir Kırşehir vardı” açıklamasında bulundu.

Bu maçı acısıyla tatlısıyla unutacaklarını ve Pazar günü deplasmanda oynayacakları Osmaniyespor maçına motive olacaklarını söyleyen Kırşehir Belediyespor’un hocası, “Osmaniyespor maçına çok ciddi 2 futbolcumuzdan eksik çıkacağız. Birisi Kızılcabölükspor maçında kırmızı kart gören Serhat Velioğlu, diğeri ise oyuna sonradan dahil ettiğim Cabir Coşar. Bu kritik karşılaşma öncesi çok önemli 2 eksiğimiz var. Bu 2 önemli eksiği inşallah diğer arkadaşlar doldurup kapatacaktır. Osmaniye’ye hedefli bir takım olacak gidiyoruz. İnşallah oradan en iyi sonuçla ayrılarak Kırşehir’e tekrar lider olarak hemde puan farkını açmış bir lider olarak dönmeyi hedefliyoruz. Artık kritik haftalar başladı. Son 5 maçımız kaldı. 4 puan öndeyiz. Avantaj bizde, ipler bizde, inşallah bu avantajı sezon sonuna kadar sürdüreceğiz” açıklamasında bulundu…
(HABER-FOTOĞRAF: SALİH HANÇER)

Popüler Haberler

Yukarı