Galatasaray

Abdürrahim Albayrak’a 5 bin lira para cezası verildi

Galatasaray Yöneticisi Abdurrahin Albayrak hakkında yapılan suç duyurusu neticesinde açılan dava sonuçlandı. Abdurrahin Albayrak’a ceza verildi.

Başakşehirspor Kulübü tarafından yapılan açıklamada İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nın yapılan suç duyurusunu değerlendirdiği Galatasaraylı yöneticinin
‘Sporda şiddeti teşvik edecek şekilde basın ve yayın yoluyla açıklamada bulunma’ eylemi nedeniyle öncelikle ilgili kişinin 6222 sayılı kanuna muhalefet ettiğinin tespiti ile bu kanun uyarınca idari para cezası uygulanması, bu cezanın ilgili kişinin spor yöneticisi olması sebebiyle artırılması ve idari tedbir olarak spor müsabakalarını seyirden yasaklama kararı verilmesi talebi ile suç duyurusunda bulunmuştur. Bu başvuru üzerine İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nca verilen karar ile ilgili şahsın 6222 sayılı yasayı ihlal ettiği tespit edilmiş ve kendisinin ilgili kanunun 22. maddesi gereğince 5000 lira idari para cezası ile cezalandırılmasına karar verilmiştir.” denildi.

Cezayı ödedi

Abdurrahim Albayrak ile ilgili açıklamada verilen para cezasının öndediği bilgisi paylaşıldı. Abdurrahim Albayrak VAR uygulaması ile ilgili bildiği çok şey var bana aktarılan birçok bilgi var zamanı geldiğimde bunları açıklayacağım iddiası ile açıklamalada bulunmuş bunun üzerine Başakşehir Spor Kulübü Başkanı Göksel Gümüşdağ’da Albayrak’ın bu gizli bilgilere nasıl ulaştığını sorarak, bu bilgilerin gizli olması gerektiği ve Federasyon dışında kimsenin bu bilgileri bilemeyeceğini söyleyerek, Albayrak’ı bilddiklerini açıklamaya davet etmişti.

Takipçi olacağız açıklaması

Başakşehirspor kulübü konu ile yaptığı açıklamada Kulüp ve teknik adamlarının yapacağı açıklamaların yakından takip edilmeye devam edileceğini duyurdu.
“İstanbul Başakşehir Futbol Kulübü olarak, Türk futbolunun gelişimi ve temiz oyun için kulüp yöneticilerinin ve teknik sorumlularının bu ve benzeri şekilde asılsız ve ispat edemeyecekleri iddialardan kaçınmalarını, aksi halde iddiaların kanıtlarla ortaya çıkarılması için sonuna kadar takipçisi olacağımızı belirtiriz.” denildi.

Popüler Haberler

Yukarı