Galatasaray

Galatasaray 17 Mayıs UEFA Kupası anılarını yaşıyor

Galatasaray, 2018-2019 Spor Toto Süper Lig Lefter Küçükandonyadis Sezonu 33. haftasında Medipol Başakşehir ile oynayacağı maçın hazırlıklarına bugün yaptığı basına açık antrenmanla devam etti.

Başakşehir maçı hazırlık Antrenmanı sonrasında Teknik Direktör Fatih Terim, Yardımcı Antrenörler Ümit Davala ile Hasan Şaş ve Kaleci Antrenörü Claudio Taffarel, basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Claudio Taffarel

Başakşehir hazırlıkları sürerken,İlk olarak 2000 senesinde kazanlan UEFA Kupası’nın yıl dönümü olması sebebiyle söz alan Claudio Taffarel, “Galatasaray tarihinin en önemli gününü yaşıyoruz bence. Çok önemli bir başarıya imza attık, o başarı tesadüf değildi. Çok büyük bir hocamız, çok büyük bir takımımız, hocasına inanan onun dediklerini yapan ve çok sıkı çalışan bir takımımız vardı. Bence başarı tesadüfle gelmiyor, bu başarı da tesadüfle gelmedi. Tanrı da bize yardımcı oldu çünkü Tanrı iyi insanlara ve çalışan insanlara yardım eder. Bugün hala bu başarıyı kutluyorsak önemli bir başarıya imza attığımızı söyleyebiliriz.” ifadelerini kullandı.

UEFA Kupası final maçında Thierry Henry’nin kafa vuruşunu son anda çizgiden çıkarttığı pozisyon hatırlatılan Taffarel, pozisyon hakkında “Ben kendime düşen kısmı yaptığımı düşünüyorum, bir kaleci olarak o pozisyonda o topu çıkarmanız gerekiyor. Nasıl Hasan ve Ümit’in gol atması gerekiyorsa ben de üzerime düşeni yaptım. Az önce dediğim gibi Tanrı gerçekten çalışana ve inana veriyor. Bize de o şekilde yardımcı oldu.

dedi.

Ümit Davala

Daha sonra 17 Mayıs tarihi hakkında konuşan Yardımcı Antrenör Ümit Davala, “Her yıl aynı heyecanla, yeni kazanmış gibi kutluyoruz. Aradan 19 yıl geçmiş. Çok önemli bir başarı bizim için. İnşallah ilerleyen senelerde bunun daha iyisini başarırız şimdiki ekiple beraber. Tüm amacımız bu. 17 Mayıs benim ayrı bir heyecanım oldu, 2016 senesinde 17 Mayıs’ta kızım doğdu. Onun da buradan doğum gününü kutluyorum.” sözlerini söyledi.

Hasan şaş

2000 senesindeki UEFA şampiyonluğunu kazanmamızı sağlayan unsurları ve gelecekteki hedefler hakkında konuşan Yardımcı Antrenör Hasan Şaş, “Son gün hocanın aklında Arif’i mi oynatsam Hasan’ı mı oynatsam düşüncesi varmış. Olan bana oldu. Ama sonradan oyuna girip katkı sağlamak da güzel. Bizim o takımda zaten yedek, oynamış oynamamış kavramı yoktu. Bologna maçıyla başlayıp, Arsenal maçına kadar çok iyi performans sergiledik. Çok emek ettik, emeğimizin karşılığını aldık. Ben buradan tüm takım arkadaşlarımı sevgi ve saygıyla anıyorum. Çok iyi bir maç çıkardık finalde. Taffarel, Galatasaray’a geldiğinden beri bir kez kurtarış yaptı, o maç yaptı. Hedefimiz bizim, içimden geçen İnşallah Şampiyonlar Ligi şampiyonluğu… Süper Kupamız, UEFA Kupamız, lig şampiyonluklarımız var ama bu süreci iyi geçirebilirsek uzun vadede Şampiyonlar Ligi şampiyonluğunu almaya dair bir hayal ve umut taşıyorum. İnşallah bu gerçekleşir.” ifadelerini kullandı.

Fatih Terim

UEFA Kupasını kazanan kadrodaki takım olma olgusuna vurgu yapan Teknik Direktör Fatih Terim, “Dinliyorum, çok da mutlu oluyorum. Neden şampiyon olduğumuzu, o dönemde Türkiye’de de neden her sene şampiyon olduğumuzu, bütün kupaları nasıl aldığımızı çok net anlatan bir tablo var burada. O günkü oyuncularım, bugünkü yardımcılarım. O günkü oyuncularım bugünkü meslektaşlarım. Sanki hiçbir şey değişmemiş gibi. O takımdaşlık, arkadaşlık, olaya bakış açısı, hırs devam ediyor gördüğünüz gibi. O gün benim verdiğim beyanat şuydu: “Bunun ne kadar önemli olduğunu sonradan anlayacağız, bundan daha iyisini yapmak istiyoruz. Allah nasip ederse de yapacağız.” Ancak iyi yaptıklarımızı da unutmamak gerekiyor. O açıdan 17 Mayıs önemli bir tarih. Buradan o gün emeği geçen tüm futbolcularımı 17 Mayıs adı altında kutluyorum. Hepsi aslan gibi oynadılar. Hepsi gördüğünüz gibi yedek kalan da oynamayan da bunu çok rahat karşılayarak takım adına hareket etti. Müthiş bir takımdı, kolay değil yenilmeden UEFA şampiyonu olmak. Buradan hepsini tekrar gözlerinden öpüyorum. Galatasaray camiasına da inşallah böyle, buna benzer ya da bundan daha iyi başarıları tattırırız.” ifadelerini kullandı.

Popüler Haberler

Yukarı