Güncel Haberler

Arda Duman Ölümündeki detaylar

Arda Duman aramaların sonucunda vefat etmiş olarak bulundu. Altı gündür aranan genç öğrencinin ölümü sır perdesi.

Arda Duman’ın kaybolmasından Belgrad Ormanında cenazesinin bulunmasına kadar neler olduğu aydınlatılmaya çalışılıyor. Boğaziçi öğrencisi gencin nasıl hayatını kaybettiği Adli Tıp’ta yapılacak otopsi sonrası netlik kazanacak.

Soruşturma başlatıldı

Arda Duman’ın üzüntü yaratan yaratan ölüm haberi sonrası detaylarlar en ince noktasına kadar inceleniyor. Genç öğrencinin geriye dönük ilişkileri de araştırılmaya başlandı. Bilgisi olanların yardımda bulunması istendi.

Ölüme nasıl gitti?

hayatını kaybeden genç öğrenci ile ilgili yapılan ilk bulgularda otobüsle seyahat ettiği bilgisinden yola çıkan emniyet yaptığı araştırmada Duman’ın kullandığı İstanbul kart’ın Belgrad ormanı’nda bir tuvalette kullanıldığının belirlenmesi üzerine aramaları bu yöne kaydırarak yoğunlaştırdı. Seyahat ettiği otobüs tespit edilerek güvenlik kamerası görüntüleri incelendi.

Ormanda yapılan aramada bulundu

Arama ve incelemelerde istanbul Kartı Belgrad Ormanında kullanıldığı ortaya çıkan Genç Duman’la ilgili emniyet birimleri telefon sinyallerini de incelemeye aldı. Yapılan tespitlerde son sinyallerin Belgrad Ormanı neşet suyu mesire alanı bölgesinde geldiği anlaşıldı ve bu alanda Afad ile Akut ekipleri bölgeyi taramaya başladı. İstanbul kart’ın kullanıldığı tuvaletin çevresinde yapılan çalışmalar neticesinde genç adamın cenazesi kartın kullanıldığı tuvaletin 2.5 kilometre uzağında cansız bir şekilde bulundu.

Bölge detaylı incelendi

Genç adamın hayatını kaybettiği bölgede jandarma kriminal ekipleri detaylı olay yeri incelemesi yaptı. Cumhuriyet savcısının nezaretinde yapılan incelemenin ardından  cenaze Yeni Bosna’da bulunan Adli Tıp Kurumu morguna gönderildi. Soruşturma devam ediyor.

Popüler Haberler

Yukarı