Güncel Haberler

Eski sevgili kız öğrenciyi vurdu

İstanbul Pendik’te ayrıldığı kız arkdaşı öğrenciyi başka bir erkekle gören şahıs av tüfeği ile öğrecilerin üzerine ateş etti. Silahlı saldırıda öğrenci Helin P, vurularak hayatını kaybederken iki öğrencide yaralanarak ambulanslarla hastaneye kaldırıldı. Öğrencilere ateş ettikten sonra okul bahçesine girerek intihar teşebbüsünde bulunan şahıs olay yerine gelen polislerce ikna edilerek gözaltında hastaneye kaldırıldı. Şahsın Helin P’nin sevgilis olduğu iddia edildi.

Aşk cinayetimi

Pendik İstanbul Ticaret Odası Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinin okul çıkışında meydana gelen olaygörgü tanıklarının anlatımına göre şöyle gerçekleşti; Öldürdüğü Helin P ile bir süre arkadaşlık yapan Mustaf Y isimli şahıs, Okul çıkışında av tüfeği ile çıkış saatini beklemeye başladı. Okulun karşı yolunda bekleyen Mustafa Y, okul çıkışında Helin P’ye ve yanındaki arkadaşlarına yaklaşık 100 metrelik mesafeden ateş etmeye başladı. Öğrencilerin büyük panik yaşadığı olayda Helin P açılan atei sonucu olay yerinde hayatını kaybederken yanındaki iki öğrenci yaralanarak hastaneye kaldırıldı.

Okula doğru koştu

Mustafa Y, yine görgü tanıklarının ifadesine göre cinayet sonrası okul bahçesine doğru koşmaya başlayınca panik daha da büyüdü. silah sesiyle şoka giren öğrenciler kaçışmaya başlarken okul bahçesine giren Musta Y intihar girişiminde bulunmak istediği sırada olay yerine gelen polis ekipleri tarafından gözaltına alındı. Cinayetin Mustafa Y’nin helin P’ye aşık olduğu ve ayrıldıktan sonraHelin P’nin yanında başka erkekleri görünce cinayeti işlemiş olabileceği ileri sürüldü. Olayla ilgilisoruşturma başlatılırken yaraı öğrencileri hayati tehlikesinin bulunmadığı tedavilerinin devam ettiği öğrenildi.

 

Popüler Haberler

Yukarı