Güncel Haberler

Şüpheli Doçent Güngör’de ilginç detay

Başak Alara Karademir’in şüpheli intihar girişimi ile ilgili çıkarıldığı mahkeme tarafından adli kontrol şartıyla serbest bırakılan öğretim görevlisi Yrd. Doç. Hasan Atilla Güngör hakkında mahkeme kararına itirazda bulunuldu. Genç kızın intihar ettiği iddia edilen Yrd. Doç. Hasan Atilla Güngör, hakında soruşturma açılarak Kültür Üniversitesindeki görevine son verildi.

Adli kontrolle serbest

Başak Alara Karademir’in intihar teşebbüsü ile ilgili intihar teşebbüsü olayı ile ilgili sır perdesi henüz açıklığa kavuşmadı. Olayla ilgili soruşturma devam ediyor. Genç kızın intihar teşebbüsü ile ilgili gelişmeler önümüzdeki günlerde açıklığa kavuşacak diye beklenirken Hukuk Fakültesi öğrencisi Başak Alara Karademir’in vereceği ifade de bu sürecin aydınlatılmasında en önemli krititer olacak gözüyle bakılıyor “Cinsel saldırı ve olayın şüpheli olması” iddiası ile mahkemeden adli kontrol şartıyla bırakılan Yrd. Doç. Hasan Atilla Güngör  ile ilgili itirazlarda yapıldı.

Doktora konusu Yaşam Hakkı

Kültür Üniversitesi’nde hukuk fakültesi öğrencisi Başak Alara Karademir’in Ankara’da gezi sırasındaki intihar girişimi ile gündeme gelerek suçlanan Yrd. Doç. Hasan Atilla Güngör’ün  2007 yılında hukuk doktoru ünvanı aldığı, İstanbul Kültür Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde “Yaşam Hakkı” adlı doktora tezini verdiği öğrenildi. Güngör,  2009 yılında atandığı İstanbul Kültür Üniversitesi Hukuk Fakültesinde Anayasa Hukuku Bilim Dalında yardımcı doçent kadrosunda akademisyen olarak çalışıyordu.

 

Popüler Haberler

Yukarı