Yazarlar

Bekir Kendirli yazdı: Tek Yumruk

KIRŞEHİR
TEK YUMRUK

BU haftanın dört gözle beklenen müsabakası Kırşehir Bldspor Van BŞB spor arasında oynandı.Ahi stadyumunda müthiş bir atmosfer altında oynanan müsabaka öncesi ve sonrası KIRŞEHIRDE tarihi birgün yaşandı.
Müsabaka öncesi Kırşehir Bld spor klüp başkanı Sayın Veli şahinin organize ettiği törende Kırşehirsporun kurulduğu günden bu yana top koşturan abilerimize, kardeşlerimize bu memlekete kattıkları hizmetler dolasıyle plaket töreni yapıldı.
Bu yapılan organize şahsen benim çok hoşuma gitti.Daha doğrusu bu tip ahtı vefaların daha önceleri diğer yönetimlerdende yapılması gerekirdi diye düşünüyorum.
Olsun geçte olsa bile çok güzel oldu.Ben bu arada plaket esnasında ufak tefek eksiklikler yaşansada böyle bir anımsamayı düşünmeleri bile alkışı hak ettikler.
Ben Başkanımıza yaptığı bu örnek davranışından dolayı teşekkür ediyorum. .
Öte yandan 2 puan farkla haftaya lider giren takımımızın ise bu müsabakadan alacağı sonuç merakla bekleniyordu.Nedenine gelecek olursak geçtiğimiz hafta Elazığda berbat bir futbol oynayarak 2..0 yenik dönen takımımız şampiyonluğa oynayan takımların ayranını kabartmıştı. Açıkcası 3 ihtimalli bir müsabaka olduğu aşikardı.
Müsabakanın başlamasıyla birlikte sergilenen futbola baktığımızda rakip takımın daha derli gözükmesi gözümüzü korkuttu. Ve dakikalar ilerledikçe korkumuz dahada arttı açıkçası şahsım adına bu maçda alacağımız beraberliğe razıydım.Nedenine gelince takımda birkaç kişi hariç diğer oyuncular çok tutuktu.Ve ilk yarı rakibimiz bizden daha iyi organize olduğu görüldü.
Netice itibariyle takımlar ikinci yarı sahaya çıktığında oyuncu değişikliği bekliyorduk.Çünki doğru dürüst oyun kurup atağa çıķamayan takımımızda ömer yalçın bir katkı sağlayamaması gözümüze batıyordu.Ve dakikalar ilerledikçe takımımız oyuncu değişikliğine gitmesiyle birlikte son 25 dakika canlandı. Bir anda başka bir taķım çıkmıştı sahaya.
Ve pozisyonlar üretip gol aramaya başladık.Ve son haftaların suskun kralı Tugay AN’sızın çıkıverdi ortaya.Ve muhteşem bir vuruşla attığı golle Kırşehire Bayram sevinci yaşattı.Nitekim bir olsun bizim olsun derken son dakikada Uğur Ayhan’ ın penaltıdan attığı ikinci gol bizleri ve takımı rahatlatırken hepimize derin bir ohhh çektirdi.
Karşılaşmanın orta hakemi Cihan Ataş müsabaka boyunca abuk, subuk kararlar verirken 8 dakika uzatma göstermesi de bunun diğer bir örneğiydi.
Uzatmaları uzatmasında Van spor Günay’ın ayağındanbir şeref golü bulsada bu ne hakemi memnun etti nede rakibin puan çıkarmasına yetti.
Kısacası 6 puanlık maçı Kırşehir Bld spor son 20 dakikalık oyunuyla kazanırken en yakın takipçisi Altındağ Bld nin evinde Elazizle berabere kalması tüm rakiplerimizin hesaplarını alt üst ederken takımımız en yakın takipcisine 4 puan fark attı.
Müsabaka sonrası yaşanan sevinç ise tam bir şampiyonluk kutlaması kadar güzel ve göze hoş gelen görüntülerdi.İnşallah sezon sonunda’da şampiyonluğu böyle ve daha güzel bir şekilde kutlarız.
DEPLASMAN PUANLARI
Evet daha önceki haberlerimde’de dile getirdiğim bir konuya bir daha değinmek istiyorum. Takımımız iç sahada öyle veya böyle maçı kazanmasını biliyor.
Fakat deplasmanlarda aynı başarıyı gösteremiyoruz.Dış maclarda şu ana kadar bir galibiyet çıkararırken aldığımız 4 yenilgiy ide deplasman maçlarında aldık…Eğer yenemiyorsan yenilme anlayışiyle sahaya çıkıp puanlar toplayabilirsek bizi zor tutarlar..
Son sözümüzü ise yine teşekkürlerle bitirelim.
Bizlere bu mutluluğu ve heyacanı yaşayan En başta yönetimimiz olmak üzere taraftarımız,Teknik heyetimiz ve oyuncularımız olmak üzere hepsini ayrı ayrı tebrik ediyor,ve önümüzdeki hafta Karşıyaka maçında başarılar diliyorum.
(Bekir Kendirli yazıyor

Popüler Haberler

Yukarı